Elcsalogatjuk a manókat egy másik dimenzióba...

... hogy sok kalanddal feltöltődve folytathassák napjukat ott, ahol előtte abbahagyták. Mert kell a mese mindenkinek. Néhány pillanatra egy kis lélekmelegítő.

MOLYOLOK - Bartha Kata bábszínháza



Saint Saens: Az állatok farsangja

Camille Saint Saens különleges világú klasszikus zenére íródott műve, Várnai Balázs átdolgozásában hallható, úgynevezett bábszínházi adaptációban, mely egyszemélyes, külső terekben , parkokban, utcán megvalósítható, rövid, 12 zenei betétből álló előadás.
Egy verklin belül mozdul meg egy bábos világ.. Az állatok sorban egymás után külön-külön magánszámokban mini előadásokban mutathatják meg tudásukat, ügyességüket vagy éppen ügyetlenségüket. A díszlet egy modern, de hangulatában régi időket idéző verkli, melynek belseje szolgálja a színpadteret, ahol az állatok felsorakoznak, fellépnek.
A figurák, különböző technikájú tárgyak, bábok, játékok. A századfordulós huszas éveket idézik meg anyagiságukban, stílusukban, játékukban. Molyolda régmúlt játékaink- kal teljes egészt alkotnak, de mindkét program, önállóan is működik.

Az előadás kb. 4-5 éves kortól ajánlott.
Időtartam: 25-30 perc
Képtár


A karácsonyi asztal meséje

Baksa Brigitta azonos című könyve alapján dramatizálta: Veres András
Az előadás története szentestén zajlik. A család készülődik az ünnepre, megterítik az asztalt. Régi karácsonyok emlékei suhannak át a gazdasszony gondolatai között, miközben az asztalra teszi a keményített terítőt, a gyertyatartót és a sok finomságot. Mindeközben csodálatos dolog történik: az asztalon lévő tárgyak megelevenednek, és egy kisegérnek sorra mesélni kezdenek. Elmeséli történetét a kenyér, a bor, a boros kancsó, a gyertyatartó, a viaszgyertya és a kenyérkosár is. Így derül ki, hogy miként lesz a búzából kenyér, a szőlőből bor, a szalmából kenyérkosár és így tovább. Az előadás tehát hétköznapi tárgyakkal, ugyanakkor legalapvetőbb szimbólumainkkal operál, megmozgatva a nézők, gyerekek és felnőttek, belső tudását is. A produkció technikája tárgyanimáció vagy tárgyjáték, az egyik legősibb, mégis legfiatalabb bábtechnika Az előadás szövetét tradicionális magyar egyházi és népénekek színesítik, természetesen a karácsonyi ünnepkör dalaiból válogatva.

Játsszák:
Bartha Katalin - Bartha Tóni /bábszínészek
Élőzenei kíséret : Keresztes Nagy Árpád / Tóth Olivér Artúr
Színpadra állította: Csató Kata
Az előadás: kb. 30 -35 per
Ajánlott korosztály: Középső csoportos óvodásoktól-kisiskolás korig.
Családos rendezvényekre.
Az előadás hangosítás nélküli ezért kisebb- max. 80-90 férőhelyes termekbe ajánlott.

Képtár


Paprika Jancsi - Bartha Tóni Bábszínháza




Tradícionális vásári bábjáték, melyekben Paprika Jancsi történetek elevenednek meg, és hangulatukkal visszarepítenek bennünket a régi vásárok forgatagába.

A vásári bábjátékokat hagyományosan és ez esetben is egy bábművész játssza. Paprika Jancsi csúzlizdája viszont várja az önként jelentkezőket egy közös játékra, melyben fontos szerep jut egy biciklinek, a báboknak, és természetesen a csúzlinak.


Bővebben: www.paprikajancsi.hu


Drótposta: paprikajancsi@paprikajancsi.hu
Mozgóbeszélő: +36 20 410-4278
Facebook Molyolda